HD sinu kodumasinates

posted in: Köögid | 0

Tavaliselt tuntakse teleris olevad HD süsteemi, kuid firma Hotpoint-Ariston on selle kvaliteedi tähise võtnud kasutusele kodumasinates.

Hotpoint-Ariston on Itaalia-Inglise päritolu firma. Juba 50 aastase kogemusega Ariston on integreeritava tehnika valmistaja Itaalias. Aastal 2001 ostis ta Inglismaal ära tehase Hotpoint ja tekkis suur võimas bränd Hotpoint-Ariston.

Mis on siis nende kõige uuemad tehnoloogilised leiutised, mis muuseas on kõik ka patenteeritud.

HD külmikutes = Active Oxygen O3
Külmikus on väike karbike, mis toodab osooni molekule. Osoon tagab külmikus värske õhu, tapab baktereid, eemaldab ebameeldivaid lõhnu ja toit säilib kauem värskena.

Active Ozygen tehnoloogia kohta saab lugeda Hotpoint veebilehelt.

HD nõudepesumasinates = Active Oxygen O3
Samuti on osoon see, mis aitab eemaldada ebameeldivad lõhnad, kui näiteks jätad pesemata nõud päevaks masinasse ootele.

Veel häid süsteeme nõudepesumasinates:

 • Sensor System – veesurve reguleeritakse vastavalt nõude määrduvusastmele.
 • Flexipower – pesutsükkel vastavalt nõude määrdumisastmele; suurepärased pesutulemused vähese energiakuluga.
 • Zone wash – masinal on 3 nõude asetamise tsooni. Saab valida, millisega nõusid pesta (või kõik korraga). Aitab vett ja elektrit kokku hoida.
 • Flexi Load – hästi efektiivne pesumasina täitmine, korve saab liigutada ja ümber tõsta vastavalt oma soovidele. Baasmudelil on lausa 13 korvikomplekti ja ultramudelil 15.

 

 

HD ahjudes = Dual Flow Ventilatsioonisüsteem, mille abil ringleb kuumus suunaga ülevalt alla ja paremalt vasakule, levides ühtlaselt kogu kambris. Elektrooniline juhtimine hoiab temperatuuri kõikumise minimaalsena, tagades ühtlase temperatuuri küpsetamisel igal tasandil.

Openspace – ahju maht on tavalisest tunduvalt suurem ehk kokku 77l. See on soovi korral jagatav kaheks eraldi küpsetuskambriks suurustega 52 ja 25l. Nii saab küpsetada korraga kahel erineval temperatuuril. Erinevus võib olla isegi kuni 100 C. Toitude maitsed ja lõhnad ei segune omavahel.

Väiksema toidukoguse korral saab kasutada ainult ühte kambrit, see soojeneb kiiremini ja on ökonoomsem. Väiksem kamber sobib ka ideaalselt grillimiseks. Kummalgi kambril on eraldi halogeenvalgustus.

Mudel OK 1037ELS D.20 X/HA müügil Elmaksis.

HD gaasipliidil = Direct Flame. Uus revolutsioonilise disainiga tasapinnaline põleti, mille leek levib ühtlaselt ülespoole. Ehk gaas läheb otse üles, poti põhja alla, mitte ei soojenda potti külgedelt nagu tavapäraselt, seega kulub vähem energiat. Hetkel on saadaval ainult tsentraalgaasil töötav mudel.

 

HD pesumasinates = Anti Stain Treatment
Plekieemaldus programm, millega lubatakse 20 raskestieemaldatava pleki nagu näiteks toit, tint, make-up, vabaõhu plekid (muru jms) puhastamist ühe pesutsükli jooksul.

Veel häid uuendusi:
 • Push & Wash nupp – uus pesumasinate põlvkond, meestele orienteeritud, et nad saaksid lihtsalt ühe nupule vajutusega masina tööle panna. Masin valib välja universaalse programmi. Ei pea ise valima temperatuuri ega kestvust – ei pea palju mõtlema.
 • Musta värvi pesu programm – ei pöörle nii intensiivselt ja värvi säilimist mõjutatakse ka temperatuuriga.
 • Lõhna eemaldus programm (nt. suits) – saavutatakse täiendava loputuse abil.
 • Kiire programm – 9 minutit!!! On turul pakutavatest programmidest kõige kiirem. Nt kapis talv läbi seisnud riided saab niimoodi kiirelt üles värskendada. Pesuvahendit sinna ei panda, see on nagu loputusprogramm.
 • Spordiprogramm – näiteks saab pesta nii Gore Tex riideid kui spordijalatseid. Jalatsite puhul ei keeruta trummel kord üht kord teist pidi nagu tavalistel masinatel, vaid keerleb ainult ühes suunas ja väga kiiresti.
  Tavalises masinas jalatseid pesta ei tohigi, lõhub jalatseid ja masinat ka.
 • Antiallergia – saab valida kas 1-2-3 täiendavat loputust
 • Masinatel on ka autopuhastuse programm trumlile – kestab 70 min ja toimub 90 C juures.
 • Uudne kinnitussüsteem – ei pea enam ootama 2 minutit kuni käib “plõks”, saab kohe ukse avada.

Näiteks sellel mudelil on programmid beebiriietele, allergikule ja plekieemaldus.

Info pärineb Greentek Hulgikaubanduselt. Vaata lähemalt www.greentek.ee

Greentek hulgikaubandus