Tänane heategu!

posted in: Erivajadusega lapsed | 0

25. mail toimus Käo Põhikoolis tore sündmus. Kõik selle kooli lapsed said omale kingituseks 3D värvilehtede komplekti. See tore heategu toimus tänu Lions Club Tallinn I osavõtul, kes pani toetusprojektile oma õla alla.

Tallinnas asuvas Käo Põhikoolis õpivad sügava ning raske intellekti- ja liitpuudega lapsed.
Esmaspäeva hommikul kogunesid kõik lapsed kooli suurde saali oma iganädalasele hommikuringile. Sellega pannakse algus laste nädalale. Räägitakse ja näidatakse alternatiivkommunikatsiooni piltide ning viibete abil aastaaegu, kuusid, nädalapäevi, tulevasi sündmus jne., lisaks õnnitletakse sünnipäevalapsi ja vahendatakse uudiseid. Üheks uudiseks oligi “külalised ja kingitus”. Minuga oli kaasas veli Reimo Lions Club Tallinnast. Koos andsime pidulikult saali ees direktor Liina Piholile üle värvilehtede kingipakid. Direktor ütles, et need värvilehed on lastele väga vajalikud ja kasulikud. Kõigil oli hea meel kingituse üle.

Mis või kes on Lionsid?

Lioneid üle maailma ühendab moto – We Serve (meie abistame)

Organisatsiooni tunnuslause: “Liberty, Intelligence, Our Nation’s Safety” (Vabadus, intelligentsus, meie rahva turvalisus) esitähed annavad kokku täna kõikjal maailmas tuntud lühendi LIONS

Oli aasta 1917.
Melvin Jones, 38-aastane Chicago ärijuht, rääkis kohaliku äriklubi liikmetele, et nad peaksid vaatama äritegevusest kaugemale ja üritama elu paremaks muuta nii oma kogukonnas, kui kogu maailmas.
Jones’i grupp, Chicago äriringkond, oli temaga nõus.

Võeti ühendust sarnaste gruppidega Ühendriikides ja 7. juunil 1917 leidiski Chicagos aset uue organisatsiooni asutamiskoosolek. Uus vastloodud organisatsioon võttis nimeks ühe koosolekule kutsutud grupi nime “Association of Lions Clubs”
Sama aasta oktoobrikuus viidi Dallases läbi rahvuslik kongress. Kiideti heaks ja võeti vastu konstitutsioon, seadused, eesmärgid ja eetikakoodeks.

Kolme aasta jooksul muutus “Association of Lions Clubs” rahvusvaheliseks organisatsiooniks. Sest ajast oleme saanud kõrget tunnustust nii ühtekuuluvuse, kui läbipaistvuse osas.
Me oleme hea korraldusega organisatsioon kindla nägemusega eesmärkidest, selge missiooniga, pika ja väärika ajalooga.

Oli aasta 1988.
Meie riik oli veel võõra võimu ikke all, kui soome velid paotasid meile ukse lionsmaailma. Algasid läbirääkimised Peamajaga ja maikuus 1989 asutati Eestis kaks esimest klubi LC Tallinn City ning LC Tallinn Eesti I. Rahvusvahelisel Lions-klubide aastakongressil Miamis lehvis juba ka sinimustvalge lipp.
Eesti lionspiirkond 120 oli loodud.

Tänaseks on Eestis üle 60 lionsklubi ja 6 Leo-klubi nelja regiooni kümnes tsoonis, ühendades ühise mõtteviisi alla enam kui 1300 lionit ja leod.

Millal ja kus koguneb Lions klubi – probleeme kogukonnas jääb vähemaks ja elukeskkond muutub paremaks. Me abistame, kus abi vajatakse – nii oma klubi piirkonnas, kui üle maailma – suure ühtekuuluvuse ja energiaga.

Kus iganes me töötame, nii puuetega inimeste heaks, inimeste heaks, kellel pole piisavalt süüa jne, kohtame me siirast tänulikkust ja saame juurde uusi sõpru.

Rohkem infot leiab nende kodulehelt www.lions.ee