Ratastoolis kass ja käimisraamiga koer …

posted in: Erivajadusega lapsed | 0

Mis koht see küll on, kus selliseid pilte näeb?

Loomulikult Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus.

Nende lapsemeelsete, kuid tõsieluliste joonistuste kaudu saab lastele paremini selgitada, miks on osa lapsi ratastoolis ja miks vajab mõni laps kõndimisel abi. Kuigi enamik lapsi, kes Haapsalus treeninglaagris käib, selliste küsimustega vist enam pead ei vaeva.

pildil on seinamaaling, kus on ratastooliga kass ja käimisraamiga koer

Lastele seltsiks mõeldud toredad loomad kujundasid ning joonistasid seintele Jaanika Teder ja Liis Niinemets.

„Liis ja Jaanika, kuidas te sellisele mõttele tulite?“

“Oleme mõlemad oma lastega Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses juba aastaid trennis käinud ja tõelisteks “püsiklientideks” saanud. Ideid, mida ja kuidas seintele maalida, olime isekeskis umbes sama kaua korduvalt arutanud. Meile meeldib väga pintslit käes hoida ning värvidega maailma lõbusamaks muuta. Eelmisel aastal kolis HNRK lasteosakond uuele korrusele ja tühjad koridoriseinad lausa ootasid, millal nad täidetakse lõbusate, tujutõstvate ja meelolukate pildikestega, mida oleks nii tore vaadata kui ka uusi teadmisi omandada. Tunneme heameelt, et HNRK juhtkond meie kätte pintslid usaldas. Asusime kohe entusiastlikult ka kaua mõeldud plaane ellu viima. Peagi hakkasid lasteosakonna koridoriseinad ja teraapiasaalid uute sõpradega lapsi ja töötajaid rõõmustama.

pildil on seinamaaling koera ja karuga

Põhiasjades leppisime koostöö käigus kokku, aga üldjuhul HNRK usaldas meid, lubades maalimisse loovalt suhtuda ning oma mõtteid teoks teha, et lastel oleks meeleolukam ja värvikirevam keskkond.

Pildil on seinamaaling, kus on koer ja kass ja siil

Tegelaskujud – koera, kassi, mõmmi ja jänese – mõtlesime välja selleks, et nad saaksid lastega seotud ruumide seintel innustada lapsi erinevaid harjutusi kaasa tegema. Olema rõõmsad ja heatujulised ka siis, kui liikuda aitab ratastool või paremini näha prillid.

pildil on maa

Nii näitabki söögitoa seinal olev jänes head eeskuju puu- ja köögiviljade söömisel, kass teeb võimlemissaalis väga püüdlikult „pääsukest“ ning taevasse sirutuv lilleõis aitab pikkust mõõta. Laes püüab pilku ämblik ja ronimisredeli tagant piiluvad erinevad putukad, keda saab harjutusi tehes kokku lugeda. Kõik seinajoonistused on interaktiivsed ja neid saab kasutada laste lõbustamiseks nii vabal ajal kui ka füsioteraapia õnnestumiseks vajalikuks tähelepanu juhtimiseks. Ühteviisi tore on lugeda kokku kõik mesimummud, pirnid ja õunad lasteosakonna koridoriseinalt kui sirutada käsi mõmmi kõrvani või proovida lamades pea keskel hoida, suunates samal ajal tähelepanu laes võrku koovale ämblikule.

Pildil on seinamaaling lastele

Meil mõlemal on väga hea meel, kui saime HNRK seintele rõõmu ja uudistamisväärset juurde värvida. Loodame, et maalitud sõprade toel saavad teoks suured ja väikesed edusammud.”‘